مطالب تخصصی

تاریخچه پلی اتیلن

كلمه پليمر از كلمه يونانى( پلى ) به معناى چند و ( مر ) به معناى واحد و يا قسمت بوجود آمده است . پليمرها را اشتبا ها رزين ، الاستومر و پلاستيك نيز مى‌نامند .
در حالى كه پلاستيك تنها يك صفت است كه براى مواردى به كار مى رود كه  قابليت تغيير شكل بر اثر فشار را دارا هستند و اغلب اشتباها به عنوان يك كلمه اصلى براى صنايع پلاستيك و توليدات آن به كار مى رود.
اولين بار كلمه پليمر توسط شيمى دانى به نام رنالت در سال ۱۸۳۵ ، به كار رفت و اولين كاربرد تجارى مواد پليمرى در سال ۱۸۳۴ با كشف كائوچو آغاز شد لكن اولين پلاستيك مصنوعى با نام نيترات سلولز در سال ۱۸۶۲ كشف و در سال ۱۸۶۸ وارد بازار شد.نايلون در سال ۱۹۳۸، پلى اتيلن در سال ۱۹۴۲ پلى پروپيلن در سال ۱۹۵۷،پلى بوتيلن درسال ۱۹۷۴و پليمرهاى كريستال مايع براى ساخت اجزاى الكترونيكى در سال ۱۹۸۵رايج گرديدند. پليمرها به سه نوع پليمرهاى طبيعى ، طبيعى اصلاح شده و مصنوعى تقسيم مى شوند. اولين پلاستيك‌هاى صنعتى مدرن حدود ۱۰۰سال پيش رواج يافتند ولى در دهه هاى اخير رشد فزاينده و گوناگونى در صنايع به وقوع پيوست

ادامه مطلب… .

استارترها در صنایع لبنی

بدلیل شروع تولید اسید در این محصولات به این باکتری ها استارتر می گویند. همچنین چون اسید لاکتیک نیز تولید می کنند به این باکتری ها Lactic Acid Bacteria ( L.A.B ) اطلاق می شود.که اکثر L.A.B  ها گرم مثبت و کاتالاز منفی می باشند. اما نوع دیگری از باکتری ها مانند مخمرها و کپک ها نیز در خانواده استارترها جای می گیرند. منشاء این باکتری ها شیر خام می باشد بطوریکه اگر شیر خامی به مدت ۱۰ تا ۲۴ ساعت در دمای ۲۰ تا ۴۰ درجه قرار بگیرد لخته می شود که نتیجه فعالیت
آنها میباشد.

ادامه مطلب…

انقلاب فیلم شفاف در صنایع الکترونیک و سلول‌های خورشیدی
گروهی از محققان دانشگاه Minnesota یک فیلم نازک در ابعاد نانویی کشف کرده که از لحاظ رسانایی در نوع خود بی نظیر می‌باشند. کشف این فیلم نازک می‌تواند به تولید قطعات الکترونیکی کوچکتر، سریعتر و قدرتمند تر و سلول‌های خورشیدی بسیار موثرتر منجر شود. به علاوه، این فیلم بسیار شفاف بوده و نور مرئی به راحتی قابل عبور از آن می‌باشد. این شفاف بودن این قابلیت را ایجاد می‌کند تا از این فیلم در تجهیزات الکترونیکی، انواع نمایشگرها، صفحات لمسی و حتی سلول‌های خورشیدی که شفافیت در آن‌ها مورد نیاز است استفاده شود.
ادامه مطلب…

کالیبراسیون مانیتور چگونه؟

اما چگونه می توانیم مانیتور خودمان را کالیبره کنیم؟ چه راه هایی برای انجام این کار وجود دارد و سازندگان مانیتورها یا دیگر شرکت های مرتبط چگونه می توانند برای انجام این کار به ما کمک کنند؟

ادامه مطلب…

لیبل پی وی سی شیرینگ

لیبل پی وی سی شیرینگ چیست ؟

پوشش دهی توسط لایه نازک pvc به کمک حرارت و انقباض این لایه، شیرینگ کردن نام دارد.

این پوشش ها امروزه برای تبلیغ و معرفی بهتر محصول از حالت تک رنگ بودن خارج شده و به فراخور کالا دارای رنگ و لعاب شده است که لیبل شیرینگ نام دارد

ادامه مطلب…

 

ساک دستی نایلونی یا پلاستیکی

ساک دستی نایلونی،(«ساک خرید»، «شاپینگ بگ») به عنوان نوعی بسته بندی و یا حتی در برخی موارد خود نیز به عنوان نوعی هدیه تبلیغاتی، خصوصاً در یک دهه گذشته جایگاه خاصی پیدا کرده است.

ادامه مطلب ….

لیبل پشت چسبدار رولی

یکی از زمینه های فعالیت شرکت بهاران چاپ تولید کننده لیبل پشت چسبدار رولی، چاپ لیبل های آرایشی ، بهداشتی ، شیمیایی و سموم ، خودرویی ، دارویی ، غذایی ، صنعتی و صنعت نفت  و تولید کننده لیبل چاپی بصورت رول و شیت می باشد.

ادامه مطلب …

برچسب های وارداتی

حضور انواع لیبل های خارجی(برچسب های وارداتی) بدون چاپ و چاپدار در بازار ایراندر کنار خواب سرمایه های سنگین صنعت لیبل کشور نشان از ضعف رهبری این صنعت دارد.با وجود دو کارخانه بزرگ تولید کاغذ پشت چسبدار و دهها واحد چاپ و تبدیل برچسب در کشور،حضور ساده ترین اقلام برچسب های وارداتی در بازار ایران به چه معنی است ؟

ادامه مطلب…

ورود

بستن (Esc)

Scroll To Top